top of page
Formy zajęć / poziomy zaawansowania
85.jpg
zalew029.jpg
P 1 (1073).JPG
mikolajkiszpital016.jpg
3c64baa7-8a06-47a7-887a-89ba5d287b54.jpg
pobrane.jpg
akademiahoza001.jpg
mikolajkiszpital005.jpg
lub008.jpg
CIRCUS KIDS / BASIC CIRCUS
 

Grupy: 5-6 lat i 6-9 lat 

Podczas zajęć dzieci poprzez zabawę poznają kolorowy świat cyrku. Uczą się od podstaw różnych dyscyplin cyrkowych. Wzmacniają siłę, zwinność oraz odwagę. Uczą się współpracy, budują zaufanie w grupie, utrzymywać równowagę na kuli lub rolla bolla, manipulować diabolo lub talerzami, żonglować chustkami i piłeczkami, wykonywać podstawowe figury akrobatyczne na chustach, skakać na trampolinie i przez sznura, pokonywać różnorodne tory przeszkód.

Aerial Dance INTRO

(poziom początkujący od zera)

 

Grupy: 7-9

Podczas zajęć dzieci poprzez zabawę poznają od podstaw świat akrobatyki powietrznej. Wzmacniają siłę, zwinność oraz odwagę. Uczą się współpracy, budują zaufanie w grupie. Warsztaty pozwolą każdemu z uczestników opanować podstawy, poznać bazowe techniki i figury na chustach, kole oraz trapezie statycznym. Zajęcia przyjmują formę zabawy.

 

Aerial Dance INTRO

(poziom początkujący od zera)

Grupy: 9+, 12+

Grupa jest wprowadzeniem w ciekawą, nową formę zajęć pozalekcyjnych. Łączy w sobie elementy gimnastyki - pracę nad siłą całego ciała, elastycznością, poprawą kondycji fizycznej, ale także jest okazją do zmierzenia się z grawitacją i interesującym odczuciem przebywania w powietrzu. Warsztaty pozwolą każdemu z uczestników opanować podstawy, poznać bazowe techniki i figury na chustach, kole oraz trapezie statycznym.

 

Aerial Dance Basic

(poziom początkujący)

Grupy:  9+, 12+

Grupa początkująca. Przeznaczona jest dla osób, które mają za sobą kurs wprowadzający (intro) oraz opanowały następujące umiejętności:

- wejście do góry przynajmniej jednym sposobem,

- podstawowy supeł na jednej nodze,

- podstawowe figury na hamaku (supełek zawiązany na chuście).

 

Aerial Dance MEDIUM

(poziom średniozaawansowany)

Grupy:  9+, 12+

Grupa średniozaawansowana. Przeznaczona jest dla osób, które mają za sobą kurs w zakresie podstawowym i opanowały podstawowe figury na rekwizycie, w tym:

- przynajmniej dwie podstawowe metody wejścia: sposobem rosyjskim i klasycznym

- plątanie dwóch rodzajów supłów na jednej nodze (przynajmniej jeden w powietrzu)

- naukę plątania supłów na rękach i podstawowe figury z tym związane (kuleczka, deska)

- dwa supły równo zawiązane na nogach i podstawowe figury z tym związane (obrót, plątanie krzyża na plecach, wiszenie na kolanach lub wiewiórka)

- konika

- podstawowe metody zejścia: ślizgiem z chwytu klasycznego, zjazd na Jezuska.

AKROBATYKA

Grupy: 9+ lat, 12+ lat

Akrobatyka idealnie dopełni nasze zajęcia cyrkowe, ale również świetnie się sprawdzi do rozpoczęcia swojej przygody ze sportem. Podczas zajęć pracujemy nad uelastycznieniem i wzmocnieniem mięśni i stawów.

Oprócz nauki podstawowych ćwiczeń gimnastycznych takich jak: przejścia przodem i tyłem, stanie na rękach, szpagaty, przerzuty bokiem, salta, kładziemy nacisk na wzmocnienie korpusu mięśniowego oraz poprawę sylwetki u dzieci. Zajęcia rozwijają koordynacyjne zdolności motoryczne, siłę, gibkość, równowagę i zwinność. Stopień trudności zajęć dopasowany jest do umiejętności uczestników. 

Sala wyposażona jest w nadmuchiwaną ścieżkę AIR TRACK, jest to wszechstronny sprzęt do ćwiczeń zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych sportowców.

LIGHT SHOW DANCE

 

Grupy: 9+ lat, 12+ lat

 

Podczas zajęć kursanci uczą się podstaw dwóch rekwizytów cyrkowych: poi oraz kije. Poprzez trening zyskują świadomość ciała i przestrzeni wokół nich oraz przełamują bariery ruchowe, a także sceniczne.

 

AKROBALANS

Grupy: 9+ lat, 12+ lat

Podczas zajęć kursanci uczą się podstaw ekwilibrystyki z użyciem rekwizytów takich rola bola, glob cyrkowy, szczudła i monocykle. Zwiększają świadomość ciała i poczucie równowagi, balansu.

ADVANCED CIRCUS

Grupa: 12+ lat

Grupa zaawansowana, zamknięta, spotkania 3x w tygodniu, mieszana pod względem rekwizytów.

Dla osób, które zaczynają tworzyć swoje występy, chcą brać udział w turniejach i festiwalach cyrkowych. Podczas zajęć uczestnicy będą wybierać, nad którymi dziedzinami cyrku chcą pracować. Warsztat pozwoli wzmocnić umiejętności w akrobatyce powietrznej oraz żonglerce, ekwilibrystyce, pojawią się także elementy gimnastyki i stretchingu.

ADVANCED AERIAL 

Grupa: 12+ lat

Grupa zaawansowana, zamknięta, spotkania dwa razy we tygodniu po 1,5h.

Dla osób, które zaczynają tworzyć swoje występy, chcą brać udział w turniejach tańca w powietrzu. Podczas zajęć uczestnicy będą wybierać, nad którymi rekwizytami powietrznymi chcą pracować. Podczas zajęć będziemy wzmacniać umiejętności w tańcu na chuście, kole oraz trapezie, pojawią się także elementy gimnastyki i stretchingu.

bottom of page